MGOPS
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
ul. Warszawska 12 | 17-312 Drohiczyn

Aktualności

Najnowsze informacje z MGOPS

Strona główna » Aktualności » Aktualności » Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok

Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na 2022 rok

BURMISTRZ DROHICZYNA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW GMINY DROHICZYN W WIEKU 65+ DO UDZIAŁU W RZĄDOWYM PROGRAMIE MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ „KORPUS WSPARCIA SENIORÓW” NA ROK 2022, MODUŁ II „OPIEKA NA ODLEGŁOŚĆ”.

OPASKA BEZPIECZEŃSTWA Z USŁUGĄ CAŁODOBOWEJ OPIEKI DLA SENIORA W RAMACH PROGRAMU OSŁONOWEGO MINISTERSTWA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

 

W ramach programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, Moduł II, 100 seniorów z Gminy Drohiczyn otrzyma za darmoopaskę bezpieczeństwa”

Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z usługą operatora pomocy (24 h na dobę siedem dni w tygodniu) – w przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwi połączenie się ze stale gotową do interwencji centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej (np. pracownika socjalnego czy opiekunkę środowiskową) lub wezwać służby ratunkowe.

Program adresowany jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej mieszkających na terenie Miasta i Gminy Drohiczyn.

Zgłoszenia osób zainteresowanych osobiście przyjmuje Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drohiczynie, ul. Warszawska 12, 17-312 Drohiczyn, od dnia 22 kwietnia 2022 r.

Dodatkowe informacje: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Drohiczynie

21 kwi 2022

Administrator

Administrator

Administrator

Skip to content