PROJEKT: „SAMODZIELNYM BYĆ” – WSPARCIE TERAPEUTYCZNE UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W PUTKOWICACH NADOLNYCH.
WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
W ramach Programu „ Od zależności ku samodzielności ”- edycja 2024r.
Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wartość projektu: 125 000,00
Dofinansowanie: 100 000,00
Cel projektu:
Celem głównym realizacji zadania publicznego jest poprawa sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin i opiekunów.
Grupa docelowa:
Projekt skierowany jest do 30 uczestników zajęć Środowiskowego Domu Samopomocy w Putkowicach Nadolnych, członków rodzin uczestników zajęć ŚDS i społeczności lokalnej.
Miejsce realizacji projektu:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Putkowicach Nadolnych, Putkowice Nadolne nr 43, 17-312 Putkowice Nadolne.
Projekt obejmuje realizację 9 działań zawartych w 2 modułach zadania publicznego, których celem jest podniesienie poziomu świadomości osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną o tkwiącym w nich potencjale oraz przysługujących im prawach co, jak się zakłada, zwiększy pewność siebie oraz umocni ich pozycję społeczną, jak również pomoże w lepszym wykorzystaniu możliwości.
MODUŁ III UMOŻLIWIANIE OSOBOM Z ZABURZENIAMI PSYCHICZNYMI I NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ ZDOBYWANIA KOMPETENCJI NIEZBĘDNYCH DO SAMODZIELNEGO ŻYCIA.
– Działanie 1 Arteterapia
– Działanie 2 Warsztaty literacko-teatralne
– Działanie 3 Warsztaty kreowania wizerunku
– Działanie 4 Warsztaty multimedialne
– Działanie 5 Muzykoterapia
– Działanie 6 Spotkania z coachem
– Działanie 7 Terapia ruchowa
– Działanie 8 Terapia psychologiczna
MODUŁ IV INTEGRACJA I INNOWACYJNOŚĆ.
– Działanie 9 Spotkania integracyjno – kulturalne
Oferent przewidział wkład własny w projekcie w kwocie 25 000,00 zł. W ramach wkładu własnego zaplanowano doposażenie pracowni ruchowo – rehabilitacyjnej w aparaturę do fizykoterapii. Zaplanowano zakup dwóch aparatów do fizykoterapii tj. elektroterapii (7 600,00 zł) oraz ultradźwięków (7 600,00 zł) wraz z wyposażeniem. Zakup aparatury do fizykoterapii pozwoli na zwiększenie efektywności oddziaływań fizjoterapeutycznych zwłaszcza w zakresie niwelowania dolegliwości bólowych. Z wkładu własnego oferenta w projekcie zaplanowano także doposażenie pracowni do zajęć multimedialnych w tablicę interaktywną o wartości 9 800,00 zł. Pozwoli to na rozszerzenie oferty zajęć oraz wprowadzenie innowacyjnych metod wsparcia w zakresie treningu funkcji poznawczych uczestników, umożliwi korzystanie z komputera osobom ze specjalnymi potrzebami oraz pozwoli na wdrożenie nowoczesnych form terapii z wykorzystaniem specjalnie dedykowanych aplikacji.